Podłoża ogrodnicze do dachów zielonych

Prace w ogrodzie wymagają stosowania odpowiednich substratów, które pozwolą osiągnąć rewelacyjne efekty. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju substratu?

Podłoża ogrodnicze – najbardziej popularne mieszanki

Użycie odpowiedniego podłoża ogrodniczego pozwoli pozyskać bujną roślinność, dlatego bardzo ważny jest wybór najlepszych składników. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie pojawiła się imponująca roślinność, która wytrzyma negatywne warunki zewnętrzne? W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów podłoży ogrodniczych, które gwarantują znakomite rezultaty. Niektóre typy roślin wymagają specyficznych warunków – w takim przypadku zalecane jest mieszanie różnych rodzajów podłoży. W skład mieszanek dostępnych w sklepach wchodzą np. torf, ziemia wrzosowa, keramzyt, nawozy mineralne. Ziemie odróżniają się od siebie zawartością azotu, skalą kwasowości i właściwościami fizycznymi.

Podłoża ogrodnicze – doceń potencjał zielonego dachu

Ogród na dachu od zawsze był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz szalenie popularne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się piękną roślinnością, musisz zastosować odpowiedni substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. do wysiewu traw. Na substracie intensywnym można wysiewać także krzewy. Wymaga on szczególnej pielęgnacji i nie może być zastosowany na dachach o dużym kącie nachylenia. Przeszkodą do jego zastosowania jest także duże obciążenie dachu. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są przeznaczone do uprawiania mniej wymagających roślin, takich jak trawy ozdobne, rojniki i skalnice. Chcesz uprawiać rośliny odporne na słońce, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na bardzo skośnych powierzchniach.