Jaką funkcję pełni nadajnik optyczny?

Chcesz zamówić nadajnik optyczny? Kliknij tutaj.

Ze względu na fakt, iż niemal codziennie używamy sieci kablowych, muszą one obecnie okazać się bardzo niezawodne. Nie może zatem dziwić, że części stosowane przez ekipy telekomunikacyjne są najwyższej klasy – jedynie tak osiągalne będzie zamontowanie w stu procentach bezawaryjnej sieci. Głównymi podzespołami są oczywiście przewody, ale – jak łatwo się domyślić – bez innych części prawidłowe funkcjonowanie instalacji nie jest osiągalne. Innymi istotnymi częściami sieci RTV są między innymi nadajniki optyczne, które emitują wiązki lasera transmitowane potem za pośrednictwem światłowodów.

Rola nadajników optycznych

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej instalacji światłowodowej. Jest on trzecim elementem konstrukcji po nadawcy informacji oraz koderze. Zaszyfrowane dane są dzięki niemu transmitowane światłowodami, zaś następnie odbierane przez detektor, żeby trafić do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny emituje światło, które cechuje się małym zniekształceniem danych i solidnością – dlatego niemal całkowicie zastąpił już inne rozwiązania.

Nadajnik optyczny – gdzie nabyć?

By instalacja okazała się efektywna i niezawodna, do jej wykonania powinniśmy wykorzystać jedynie części najwyższej jakości. Nadajnik optyczny ze względu na istotną rolę powinien funkcjonować w każdych warunkach – z tego powodu o tym, gdzie go nabyć powinniśmy pamiętać już podczas projektowania instalacji. Przedsiębiorstwom parającym się profesjonalnym montażem instalacji zaleca się wybór tylko doświadczonych dostawców, a jeszcze lepszym wyjściem będzie kupno nadajników optycznych od producenta, bowiem ci sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują prawem reklamacji, zaś w razie problemów podczas montażu – są w stanie zapewnić rzetelną pomoc podmiotom z całego kraju.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]