Skrzynka teletechniczna – rodzaje i zastosowanie

Dalsze informacje o skrzynce telekomunikacyjnej.

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. U producentów znajdziemy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do rozmaitych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – zewnętrzne i wewnętrzne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z solidnego surowca i być wyposażona w odpowiednie szczeliny, które wspomagają cyrkulację powietrza oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. Na rynku znajdziemy kilka kluczowych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na powietrzu, która musi wyróżniać odpornością na ingerencje zwierząt oraz urazy mechaniczne. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której zlokalizowane są kable telekomunikacyjne – na przykład skrętki koncentryczne oraz główne przyłącza sprzętów – modemy TVK, rozgałęźniki. Poszczególne urządzenia możemy zamontować m. in. na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – dedykowane komory

Istotnym składnikiem jest również ochrona przed dostępem osób niepowołanych do środka szafki. Specjalistyczne zasuwy świetnie spełniają swoją funkcję. Bezpieczeństwo jest szczególnie istotne ze względu na dzieci. Pamiętajmy też o uporządkowaniu przewodów – do tego celu służą specjalne komory. W sprzedaży znajdziemy wiele typów szafek – mają one różne rozmiary, dzięki czemu bez problemu dostosujemy je do swoich potrzeb.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]