Stacja czołowa – urządzenie do zbiorowego odbioru sygnału

Dalsze informacje o stacji czołowej.

Stacja czołowa to moduł, który umożliwia przekazywanie sygnału telewizji kablowej. To najważniejszy element, który skupia rozmaite sprzęty służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie moduły tworzą razem sprawnie funkcjonującą całość. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie z reguły jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i pensjonatach

Stacja czołowa to rozwiązanie stosowane w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – m.in. w hotelach, hostelach, szpitalach a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Rozprowadza ona połączenie do pojedynczych telewizorów. Jednym z zasadniczych komponentów tworzących stację czołową jest specjalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Można ją sprawnie zaprogramować przy pomocy specjalnego oprogramowania. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – np. DTV RR4 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – przenosi informacje do pojedynczych urządzeń

Odrębne komponenty stworzone są do odbierania różnych rodzajów sygnałów, przykładowo DVB-S/S2 i AV. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – zdarzają się awarie w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa pochłania większe koszty. Większość modułów wchodzących w skład stacji czołowej zawiera też oddzielne porty USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Kompleksowy układ antenowy osiągamy dzięki połączeniu różnych komponentów.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]