Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

Tu zamówisz kolczyki

Szukając kolczyków warto wziąć pod uwagę nie tylko surowiec wykonania, ich formę i design, ale także na zapięcie. Oto zwięzła lista najczęściej używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego typu zapięcie zapewnia znaczną wygodę noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Wadą tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mają przekłutych uszu. W dzisiejszych czasach stosunkowo sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jakkolwiek prościej go założyć, ze względu na odchylaną tylną “klapkę”. Na co dzień używa się ich przy bardziej wartościowych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w ciepłe dni, kiedy nie ubieramy szalików, odzieży z dużym kołnierzem czy czapeczek.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą możliwość odpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo znajdziemy wszędzie. To takie kolczyki panie nabywają najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku niedużych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, najczęściej złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Tego typu kolczyki wykorzystywane są często w biżuterii dla dzieci.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]