Sprawy rozwodowe w Krakowie – kancelaria radców prawnych

Prawo rodzinne jest jeden z najistotniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najczęstsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie także w prowadzeniu spraw związanych z władzą rodzicielską, macierzyństwem i ojcostwem czy uregulowaniem kontaktów.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy dotyczące prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególna sfera prawa, gdyż prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w przepisach, ale w głównej mierze odpowiedniego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje najbardziej osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na bieżący kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez każdy etap sprawy w sposób dla nich bezbolesny. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań każdego Klienta zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania kancelarii radców prawnych

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w formie spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. Staramy się wtedy zgromadzić jak najwięcej informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Następne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy dążymy do znalezienia możliwości na zakończenie jej ugodowo. Takie podejście wynika z faktu, iż wiele sytuacji spornych ma swoje korzenie w ogromnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba bezstronna, nie jest pod ich wpływem i ocenia sprawę jedynie z punktu widzenia przepisów prawa.