Czym może zająć się biuro rachunkowe?

Prowadzenie swojej firmy to odpowiedzialne przedsięwzięcie , które wymaga uwzględnienia wielu czynników. Pominięcie nawet jednego z nich może skończyć się ogromnymi reperkusjami. Wśród tych bardzo ważnych wymienić powinno się księgowość, więc bardzo dużo firm stawia na utworzenie własnego działu księgowego. Jakkolwiek znacznie tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, znalezienie którego obecnie nie jest żadną trudnością.

Jakiego typu pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające dzisiaj na terenie naszego kraju dysponują naprawdę dużą oferta. Podejmują się prowadzenia tak księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe mają w swojej ofercie również obsługę kadrową i płacową. Są w stanie reprezentować przedsiębiorstwo przed GUS, Urzędem Skarbowym oraz ZUS. Wykonują najróżniejsze sprawozdania finansowe i prowadzą porady księgowe. W ich ofertę wchodzi też rejestracja spółek oraz ich likwidacja. Szereg biur rachunkowych poszerza znacznie swoją ofertę, na przykład poprzez opracowywanie elektronicznych wniosków do PFRON o dofinansowanie dla firm, które zdecydowały się na zatrudnianie niepełnosprawnych pracowników.

Czemu warto zlecić prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Otwieranie w firmie działu księgowego nie jest wyjściem korzystnym. Zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na powierzenie prowadzenia księgowości firmie z zewnątrz, a więc właśnie do biur rachunkowych. Jest to wyjątkowo rekomendowane w wypadku małych firm, fundacji oraz stowarzyszeń, ponieważ jest to o wiele bardziej opłacalne wyjście, a ponad to wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Dzisiaj znalezienie dobrego biura rachunkowego świadczącego usługi na najwyższym poziomie nie jest trudne.

Siedziba:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]