Pojazd dostawczy jest dla wielu przedsiębiorstw po prostu niezbędny. Niewielkie firmy mogą mieć z jego kupnem poważne problemy – koszty zakupu są wszak ogromne, a to najbardziej dotknie przedsiębiorstwa korzystające z kilku samochodów. Z tego względu przedsiębiorcy często wybierają leasing ciężarówki – za niższą niż rata kredytu cenę mogą dzięki temu użytkować pojazd, zaś po zakończeniu stosunku cywilno-prawnego po prostu oddać go bankowi. Na czym jednak opiera się to rozwiązanie? Na co zwrócić uwagę przy zawarciu umowy na leasing ciężarówki?
Zalety leasingu ciężarówki
Leasing ciężarówki przebiega w myśl podobnych zasad, co pozostałe rodzaje takich umów. Jego dobrą stroną będzie na pewno mniej skomplikowana procedura – by bank przyznał nam leasing ciężarówki, musimy złożyć mniejszą ilość dokumentów niż w przypadku starań o pożyczkę bankową. Leasing ciężarówki bywa chętnie stosowany przez przedsiębiorstwa spedycyjne również ze względu na finanse – umożliwia ograniczenie odprowadzanych danin państwowych. Istotne będzie także to, iż po wygaśnięciu kontraktu, możemy oddać samochód i uzyskać inny model.
Odpowiedni leasing ciężarówki
Leasing ciężarówki będzie naprawdę opłacalny wyłącznie wtedy, gdy zdecydujemy się na umowę dopasowaną do naszych oczekiwań. Jej wyszukanie potrafi jednak okazać się przyczyną poważnych problemów – zwłaszcza, iż należy wiedzieć, iż wiele propozycji opłacalnych jest tylko pozornie. Jak je odróżnić? Najlepiej powierzyć to specjaliście.