Kredyt konsolidacyjny sposobem na długi

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który głównie skierowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy potrzebne są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy mają na swoim koncie więcej niż jeden kredyt, mogą je połączyć w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Za sprawą konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek przeróżnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Co więcej po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie pożyczki można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt gotówkowy, ratalny, samochodowy i mieszkaniowy. Na skutek konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie dzisiaj nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta zapisami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najlepsze rozwiązanie.