Kredyty dla firm – jak go uzyskać?

Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo, na pewno przechodziłeś trudniejsze okresy pod kątem finansowym. Kontrahenci, którzy spóźniają się z opłaceniem faktury lub niespodziewane wydatki na rozwój firmy – problemów może być wiele. Remedium może kredyt na działalność gospodarczą.

Typy kredytów dla firm

Istnieje wiele metod na wsparcie rozwoju przedsiębiorstwa. Kredyt inwestycyjny dla firm pomaga realizować ich potrzebę rozwoju, a kredyt gotówkowy dla firm okaże się zbawiennym zastrzykiem pieniężnym w gorszym okresie działalności. Przy doborze odpowiedniego kredytu warto kierować się dopasowaniem oferty do wdrożonego modelu biznesowego. Przykładowo, jeśli rozliczamy się z Urzędem Skarbowym na podstawie ryczałtu lub księgi przychodów i rozchodów, powinniśmy odszukać taką ofertę, która akceptuje powyższy sposób rozliczenia.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach

Wielu przedsiębiorcom udzielano kredytu dla firm bez zaświadczeń z US i ZUS, a nawet bez wykazania obrotu i dochodu. Aby dołączyć do grupy zadowolonych kredytobiorców, najlepiej skorzystać z porady sprawdzonego doradcy kredytowego, który zna wszelkie obecne na rynku oferty i będzie w stanie znaleźć tę najbardziej opłacalną. Pomoże on również w sytuacji, gdy chciałbyś uniknąć sięgnięcia przez bank do rejestrów KRD i BIG.

Kredyt dla firm z krótkim stażem

Jeśli bank odmówił Ci pożyczki z uwagi na krótki staż firmy, nie załamuj rąk. Na rynku funkcjonują oferty banków, kierowane do raczkujących przedsiębiorstw. Niektóre z nich są osiągalne także dla firm, które zostały dopiero założone! Tutaj jednak znowu konieczna okaże się konsultacja z doradcą, który zaproponuje kredytów dla prowadzących działalność gospodarczą już od pierwszych dni po zarejestrowaniu przedsiębiorstwa.