Leasing autobusów dla firm przewozowych

Przedsiębiorstwa przewozowe, organizujące masowy transport , narażone są na wiele opłat, płynących z eksploatacji pojazdów, ich serwisowania, a także cen paliwa. Zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, koszty takowe okazują się ogromne. A gdyby można było je trochę zmniejszyć, a przez to ochronić debiutującą na rynku firmę transportową? Wszystko może odmienić leasing pojazdów, przykładowo autobusów.

Leasing autobusów – czym jest ten rodzaj finansowania?

Leasing to forma umowy cywilno-prawnej, jaka wiąże się z możliwościami użyczenia leasingowanego przedmiotu za opłatą, oczywiście na zasadach określonych w tejże umowie. Tak więc za pomocą takiej umowy udostępnia się maszynę potrzebną do produkowania pewnego towaru lub pojazdy – przykładowo autobusy, samochody osobowe i naczepy. Na podstawie umowy na leasing autobusów, określa się zatem ceny, które za udostępnienie pojazdu powinien ponieść osoba leasingująca, ale również wymagania, na podstawie których muszą postępować obie strony, przykładowo, kto ma obowiązek dbać o nienaganny stan techniczny autobusuoraz o to, by pojazd został zwrócony do firmy w takiej kondycji, w jakiej został wyprowadzony.

Dlaczego leasing autobusów może być opłacalny?

Z uwagi na wciąż zmieniające się przepisy, przedsiębiorstwa transportowe – zwłaszcza te prywatne – nie są pewne, że nie spotkają się z pewnymi komplikacjami. Doskonałym na to dowodem okazują się przedmieścia Warszawy – od stycznia 2017 roku, władze stolicy zabroniły firmom prywatnym proponować postoje na niektórych przystankach w sercu miasta. W takiej sytuacji kupno pojazdów staje się nierentowne, a najlepszym dostępnym rozwiązaniem byłoby zawarcie umowy leasingu autobusów na odpowiedni czas, ponieważ przewoźnik nie będzie przejmować się, że realizuje te nieopłacalne kursy. Trzeba jedynie znaleźć doświadczonego doradcę, który wyjaśni klientowi jak podpisać korzystny typ umowy.