Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Kliknij w to miejsce jeżeli zastanawiasz się co to takiego mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację przelewów na konto. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza życie dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Funkcja usługi mass collect jest w zasadzie dość prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest ogromna grupa kontrahentów, czyli na przykład w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych oraz wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do wykonania wpłaty (tradycyjny przelew, przelew pocztowy lub przelew z karty). Korzystanie z mass collect łączy się też z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli podczas księgowania manualnego, a równocześnie eliminacją ewentualnych pomyłek nierzadko przytrafiających w trakcie tej czynności.

Czy warto korzystać z usługi mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie dostępna we wszystkich bankach (mają ją m.in. ING Bank Śląski i wybrane banki spółdzielcze) warto rozważyć jej wdrożenie w firmie, nawet takiej, która co miesiąc obsługuje poniżej 100 faktur. Wdrożenie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc bieżące monitorowanie przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]