Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Biuro rachunkowe Katowice. Kompleksowa pomoc fachowców

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach jest zwykle źródłem sporych problemów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę na stałe, a ich szefowie nie zawsze potrafią sumiennie zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż myśli wielu z nas – należy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy profesjonalistom ds. finansów

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom ds. księgowości, otrzymamy pewność, że rezultatem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie nałożenie kary. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy również nadmienić o wygodzie, jaką daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się wyłącznie jego cenami – podejrzanie niskie koszty usług najczęściej zwiastują ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci zdobyli właściwe certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]