Zalety korzystania z kantoru wymiany walut online

Nie przekopuj już sieci! Online kantor na miarę Twoich potrzeb odnajdziesz tutaj.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w najbliższej placówce bankowej lub w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w szybko zmieniającym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać waluty bez potrzeby ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, dlatego też powstały kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online – zawsze aktualny kurs przewalutowania

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo proste jak kantoru stacjonarnego. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu środki, które chce przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest w szczególności to, że przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z poprzedniego dnia. Następnym i bardzo znaczącym atutem kantorów online są mniejsze spready niż te narzucone przez kantory tradycyjne oraz placówki bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może zakończyć się uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready najczęściej nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują również kilka dodatkowych usług lubianych przez użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku) lub w uzgodnionym przez użytkownika terminie.

Cenisz sobie niezależność w rozporządzaniu funduszami? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich doceniających wygodę, a także ogromną autonomię w rozporządzaniu funduszami. Używają ich też osoby uczące się bądź zatrudnione za granicą i osoby spłacające pożyczki w walucie obcej. Jednakże nim zadecydujemy, aby powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.