Złote monety bulionowe – alternatywa dla sztabek

Dowiedz się, gdzie zamówić złote monety, wejdź na goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Osoby decydujące się na inwestycję w złoto mają do wyboru mnóstwo sposobów: nabywać akcje podmiotów związanych z rynkiem metali szlachetnych lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w gałęzie gospodarki związane z tym kruszcem, czy też zbierać biżuterię inwestycyjną. Kolejną strategią jest nabycie złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest zarówno w formie sztabek, jak i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – wybijane celem inwestowania w nie środków finansowych

Złote monety kojarzą się z reguły z monetami kolekcjonerskimi, jednak monety bulionowe, czyli lokacyjne, czy to ze złota czy z pozostałych kruszców, różnią się od nich w kilku aspektach. Po pierwsze monety bulionowe są bite celem lokowania w nich kapitału, z tej przyczyny ich nakład z danego roku nie jest ograniczony, a poniekąd determinowany przez popyt na rynku. Monet bulionowych nie są bije się w kolekcjach tematycznych bądź w związku z znaczącymi wydarzeniami, dlatego ich wygląd niezmiernie sporadycznie jest zmieniany. Zazwyczaj złote monety bulionowe bite przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie zaledwie rocznikiem emisji. Znamienne jest to, iż mnóstwo monet bulionowych, mimo uznawania ich za środek płatniczy, nie posiada przypisanego nominału ustalonego w walucie, a ich rzeczywistą wartość wyznacza próba oraz ciężar użytego do ich wybicia kruszcu. Atutem monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w nawet najdalszych zakątkach świata, a ich odsprzedaż jest w mniejszym stopniu obciążona ryzykiem straty niż regionalnych monet kolekcjonerskich.

Złote monety bulionowe – czasami mają w sobie dodatek miedzi

Najpopularniejsze wśród inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 uncji, jakkolwiek mennice wypuszczają też monety o nominale 1/2 czy 1/50 oz złota. Warto wiedzieć, iż monety bulionowe wybijane są zwykle ze złota najwyższej próby (.999), lecz np. Amerykański Gold Eagle czy też Krugerrand z Południowej Afryki wybijane są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe zawierają dodatek miedzi, ma to przeważnie na celu wzmocnienie monety i w konsekwencji zredukowanie możliwości jej zarysowania. Monety bulionowe z domieszką innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są oznakowane świadczy o wadze czystego złota zużytego do ich wybicia.

W asortymencie krajowych dostawców złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich nabyciem inwestorzy bez problemu natrafią na najpopularniejsze z nich, między innymi Liść Klonowy, Filharmoników Wiedeńskich czy wymienione powyżej Krugerrandy.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]