Chcesz zapisać się na kurs akwareli? Wybierz naukę w szkole rysunku

Nie czekaj! Sprawdź świetną ofertę kursu malowania akwarelami w rozsądnej cenie.

Malowanie akwarelami jest popularnym sposobem twórczego przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym profesjonalistą, aby odczuwać z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to wszak zaledwie pasja bądź forma relaksu po wyczerpującym dniu w pracy i nie dążą oni do osiągnięcia w tej sferze perfekcji. Jednakże jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, polecamy zapisać się na kurs akwareli.

Kurs malowania akwarelami – naucz się wykorzystywać te trudne farby

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Efekt końcowy wydaje się bardzo niepozorny i nieskomplikowany do wykonania, lecz jest wynikiem kilku czynników, o których początkujący twórca z rzadka ma pojęcie. Duży udział w samym procesie malowania ma dodatkowo zbieg okoliczności – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet osoby od lat biegłe w tej technice przenigdy nie są przeświadczone o tym, że obraz zawsze będzie w stu procentach taka, jak planowały. Kurs akwareli to wspaniałe miejsce, żeby rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa i nabyć pomocne elementarne informacje niezbędne do odkrycia w sobie miłości do akwareli. Każdy jest tu radośnie widziany, niezależnie od tego, czy podjął już samodzielne próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym typem farb. Instruktorzy kursu podczas pierwszych godzin dokładnie wyjaśniają specyfikę tych farb, różnorodność technik ich stosowania, jak również typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy wygląd pracy.

Czy warto uczestniczyć w kursie akwareli?

W czasie popularyzacji internetu nie ma przeszkód, żeby znaleźć a potem obejrzeć tutoriale, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Jednakże nigdy nie będzie to równoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli prowadzonym przez kompetentnego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W sprawnej nauce technik artystycznych konieczne są wskazówki, które kursanci dostają od instruktorów w czasie pracy. Takie korekty pomagają szybciej zdobyć umiejętności, a kursant nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd sprawił, że dany efekt nie wyszedł tak jak powinien. Oprócz tego nauka w zespole innych osób o podobnych pasjach wytwarza komfortową atmosferę wsparcia, które jest niezwykle ważne w stymulacji do dalszego rozwoju twórczego. Partycypacja w merytorycznej analizie prac innych kursantów, pomaga z kolei we poprawnej ocenie swoich prac już ukończeniu kursu.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]