Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Potrzebujesz więcej informacji o kursie Photoshop? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na https://digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX w. usiłuje nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do projektowania postaci czy świata przedstawionego stosują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można użyć?

Jest sporo programów używanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że został stworzony jako software do obróbki zdjęć, szybko stał się głównym oprogramowanie game devów oraz ilustratorów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak między innymi Affinity Photo, ArtRage czy Krita, w których przy zastosowaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelą, temperą bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nieudanych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Digital painting – kurs z udziałem instruktora

Praktycznie lekcje malarstwa komputerowego toczy się w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, lecz aby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz potrzebne triki stosowania pędzli, najlepiej zapisać się na kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]