Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

Nie zwlekaj! Sprawdź aktualną ofertę zimowego kursu turystyki wysokogórskiej w rozsądnej cenie.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są piękne. Właściwie co kilka dni, a głównie w miesiącach, kiedy urlopowicze tysiącami zjeżdżają w modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w sąsiedztwie słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych tragicznych wypadkach z udziałem osób, które bez należytego przygotowania porwały się na wyprawę trasą powyżej ich możliwości. Z tej przyczyny pasjonatom gór wysokich pragnącym nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z asekuracji, posługiwania się czekanem i orientacji w terenie

Najlepszą drogą, aby posiąść nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym kursie prowadzonym przez profesjonalistów z każdego z głównych obszarów związanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, używania czekanu, autoasekuracji, asekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, orientacji w terenie i survivalu, które okazują się konieczne w czasie przeróżnych niebezpiecznych sytuacji. Szkolenie pokrywa także zasady odpowiedniego działania w czasie lawiny.

Kursy górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma ogromne doświadczenie jako realizator wycieczek w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w niedużych grupach, które najczęściej mają nie więcej niż sześć osób. W ten sposób przyswajanie nowej wiedzy ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia odpowiednią ilość czasu i uwagi, by mogli oni skutecznie opanować podstawową wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]