Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

Zajrzyj tu, jeżeli potrzebujesz więcej informacji o modelowaniu 3D.

Świat grafiki nieustannie ewoluuje i coraz częściej artyści odchodzą od tradycyjnych metod preferując kreowanie swoich dzieł tylko w formie cyfrowej. Dostępne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko wolność sporządzania grafik 2D, ale również modelowania obiektów 3D. Inicjacja przygody z modelowaniem 3D nie generuje w tej chwili znacznych kosztów – można przecież zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który równocześnie jest zupełnie bezpłatny.

Kursy Blender 3D polecamy w niewielkich zespołach

Korzystania z każdej aplikacji można nauczyć się we własnym zakresie, jednak proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nierzadko jest nadzwyczaj frustrujący. Właśnie dlatego uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie niesłychanie pomocne osobom, które niedawno odkryli program Blender. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nakładanie rozmaitych efektów i tekstur na modelowany przedmiot będzie szybsze, jeśli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego nauczyciela. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez kursanta pokazując detale, które wymagają dopracowania oraz sugerując ku temu trafne rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, aby odbywał się on w małych zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność pożądana w w branży projektowej i gier wideo

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie umiejętnością poszukiwaną i poważaną przede wszystkim w świecie gier komputerowych, projektowania i filmu. Opanowanie programu Blender 3D rozszerza tym samym przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne dzieła, które potem można śmiało uwzględnić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednakże, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży gier wideo i łączą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników takich warsztatów to po prostu amatorzy i artyści chcący rozwijać swoje obecne umiejętności lub odkryć nowe drogi ekspresji.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]