Tabliczki informacyjne i BHP

Zamów tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak powodują one, że przestrzeń jest zorganizowana, rośnie też nasze bezpieczeństwo. Przekonajmy się zatem w jakich miejscach możemy znaleźć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – znakują obiekty biurowe i przychodnie

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które ulokowano na nieruchomościach, takich jak bloki, biurowce, urzędy, szpitale. Sprawiają, że błyskawicznie wyszukamy właściwy budynek. Należy jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na elewacjach bloków, ponieważ bardzo często można je również spotkać w środku. To wielki zespół tabliczek, które najczęściej pełnią funkcję ochronną, ale także stricte komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego biura lub urzędnika w dużych biurowcach – w urzędach przy wejściu znajdują się tabliczki z numerami wydziałów. Dzięki temu bez problemu wyszukamy na przykład referat obsługi klienta czy wydział paszportowy. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które umieszczane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – znakują drzwi awaryjne

Tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia petentów. Znakują wyjścia ewakuacyjne, wskazują strefy tylko dla personelu, komunikują o zasadach korzystania z wind w trakcie ewakuacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, istnieją także fachowcy do spraw BHP, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych komponentów (np. PCV), często świecą w ciemności i są łatwe w montażu.

Siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]