Bujne włosy – zadbasz o nie w gabinecie trychologicznym

Kiedy dostrzegamy nagłe objawy wypadania włosów, przeważnie odwiedzamy gabinet trychologiczny. Osłabienie włosów to schorzenie, które wbrew pozorom dotyka nie tylko mężczyzn, ale także coraz częściej pań.

Jak przebiega badanie chorób włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog potrafi, za pomocą profesjonalnych sprzętów medycznych, zaopatrzonych w mikroskopijne soczewki, ocenić formę skóry głowy, cebulek, strukturę włosów. Trycholog musi najpierw drobiazgowo zdiagnozować, co jest impulsem do wypadania włosów, aby doskonale dobrać technikę leczenia. Niestety ciężko zahamować uwarunkowania dziedziczne, które są najbardziej spotykanym czynnikiem powodującym przerzedzenie włosów. Kolejne istotne powody to stres, nieodpowiednia pielęgnacja, zmęczenie włosów szkodliwymi zabiegami chemicznymi. Niekorzystnie działa też używanie maseczek z silnie drażniącymi substancjami.

Jakie kuracje przeprowadza się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się remedium na nasze dolegliwości z włosami. Pracujący tam specjaliści mogą podpowiedzieć pacjentom ciekawe rozwiązania na poprawienie stanu owłosienia. Są to zabiegi jak najbardziej nieagresywne, które zapewniają fenomenalne rezultaty. Najczęściej stosowana – i jednocześnie niebywale efektywna – jest mezoterapia igłowa. Terapia daje widoczne skutki, nie tylko gdy mamy do czynienia z dziedzicznym przerzedzaniem się włosów, ale również tym spowodowanym stresem. Bazuje na wprowadzeniu w skórę głowy cennych związków i witamin, które pobudzają cebulki do dynamicznej produkcji kolejnych włosów. Warto przyjąć serię takich terapii, ponieważ tylko i wyłącznie systematyczne dostarczanie skórze aktywnych substancji przynosi doskonałe efekty. Już po kilku ostrzykiwaniach włosy widocznie się zagęszczają, są gęste i zdrowe. Trycholog więc szybko pokaże jak osiągnąć nasz cel – jeśli chcemy cieszyć się zdrową czupryną.