Jak rozsądnie korzystać z informacji publikowanych na blogu o zdrowym stylu życia?

Blog o zdrowiu - sprawdź tę jedyną w swoim rodzaju witrynę.

W internecie da się niesłychanie szybko zdobyć informacje o dowolnej sferze życia. Internauci upodobali sobie zwłaszcza radzenie się Google odnośnie zagadnień medycznych, nierzadko wręcz poprzedzając decyzję o konsultacji ze specjalistą godzinami przeszukiwania sieci w celu odnalezienia na własną rękę rozwiązania problemu. Lecz czy to dobry sposób korzystania z informacji dostępnych na stronach o zdrowym stylu życia?

Portal wiedzy o zdrowiu to nie alternatywa dla specjalistycznej konsultacji lekarskiej

W tysiącach treści o zabiegach estetycznych, prawidłowym odżywianiu i zdrowiu publikowanych w internecie znajdzie się sporo rzetelnych artykułów opracowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby pasjonujących się daną tematyką i od lat pracujących w branżach powiązanych z medycyną. Niemniej jednak korzystanie z informacji umieszczanych na portalach o urodzie lub zdrowiu nie powinno (a w zasadzie nie może!) opierać się na przyjęcie ich za alternatywę dla bezpośredniego kontaktu ze specjalistą. Portal o zdrowiu i urodzie, jeśli zapewnia wiarygodnych informacje, może jednakowoż stać się pożytecznym źródłem pomocniczej wiedzy, która przygotuje internautę do sprawnego poruszanie się po świecie polskiej służby zdrowia. Przeczytanie w sieci drobiazgowego opisu operacji wytłumaczonej prostym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem zaplanowanego zabiegu i zmniejszyć stres z nim związany. Z kolei wpis opisujący objawy sygnalizujące jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może ułatwić mu późniejsza konsultację ze specjalistą.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl