Laser 2RT – o leczeniu AMD

Laser 2RT Kraków - uzupełnij swoją wiedzę!

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to wada wzroku, która dotyka ludzi w starszym wieku i wyraźnie obniża jakość widzenia. Dzisiaj wyspecjalizowane kliniki świadczą pomoc w leczeniu tej niedyspozycji. Zabieg AMD jest środkiem umożliwiającym powrót do dawnego komfortu życia.

Leczenie AMD – na czym polega?

Plamka żółta to część siatkówki oka znamionująca się najwyższym zagęszczeniem fotoreceptorów – to właśnie ona powoduje, że widzimy ostro. Zwyrodnienie plamki żółtej jest chorobą, która objawia się wypaczeniem obrazu oraz utratą ostrości wzroku. Wyróżniamy postać suchą i mokrą tej choroby. Na starcze zwyrodnienie plamki żółtej cierpią przeważnie osoby, które skończyły 50. rok życia, natomiast zespół przyczyn wady nie został jeszcze do końca rozpoznany. Przypuszcza się jednak, że powodem AMD może być szkodliwy tryb życia – m. in. nadwaga, długotrwała ekspozycja na światło ultrafioletowe czy palenie tytoniu. Kluczowe mogą być też czynniki genetyczne oraz inne schorzenia występujące równocześnie, takie jak cukrzyca czy hipertensja. Współczesna medycyna wypracowała szczęśliwie skuteczne techniki leczące to schorzenie. Leczenie AMD jest wykonywane z użyciem specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne skutki w przypadku suchej postaci AMD.

Leczenie AMD – jak wygląda?

Specjalistyczny laser oddziałuje na zmienione komórki gałki ocznej przy tym nie naruszając fotoreceptorów siatkówki. Terapia ta jest bezpieczna dzięki czemu może być przeprowadzana u różnych grup pacjentów zagrożonych uszkodzeniem lub potencjalną utratą wzroku. Technika laserowa pobudza komórki do odtwarzania się i przerywa zachodzące procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT polepsza metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne. Przed rozpoczęciem zabiegu oko znieczulane jest miejscowo, a sama praca lasera 2RT trwa jedynie parę minut.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]