Lasery wysokoenergetyczne – głęboka penetracja tkanek

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zaopatrzysz się w lasery wysokoenergetyczne

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która stosuje silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do leczenia prawie wszystkich części ciała. Niejednokrotnie jest wykorzystywany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący skutki kontuzji takie jak: zapalenia, skręcenia stawów czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest również używany między innymi w leczeniu dyskopatii szyjnej, lumbago, haluksów oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe, które wysyłają światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]