Oczyszczacz powietrza – oddychaj swobodnie

Mieszkańcy miast stopniowo nabierają świadomości, jakże istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: kurz, spaliny samochodów, pyły zawieszone PM10, dym tytoniowy czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest jeszcze skuteczniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co usuwa dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 i PM10 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i ekspresowo eliminuje również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne i proste w obsłudze.