Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – pozbądź się zanieczyszczeń

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie rześkości wytwarzają jony ujemne powstające się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu łagodzą przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz pozytywnie wpływają na nasze środowisko i samopoczucie.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja może nastąpić na skutek emitowania ekstremalnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego albo oddziaływania silnego pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach większość z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak drukarki, ekrany czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobroczynne aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, powstają przez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego żeby znowu odczuć rześką i czystą atmosferę w mieszkaniu, należy użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji stosowany jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają zatrzymać szkodliwe bakterie i wirusy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego zmęczenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, zaleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w szpitalach, placówkach oświaty, instytucjach publicznych czy biurach, a więc tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.