Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia w bliży, co właściwie uniemożliwia pisanie, czytanie gazet, korzystanie z telefonu komórkowego lub notebooka, a także podejmowanie szeregu prostych aktywności. Starczowzroczność jest rezultatem zachwiania zdolności akomodacji oka bądź jej kompletnej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie okularów, jakkolwiek powoduje to sporo trudności. Szkła do bliży przeszkadzają w widzeniu dali, okulary progresywne na ogół nie są tanie, a modele dwuogniskowe zazwyczaj nie są wygodne. Idealnym wyjściem może okazać się wobec tego wyeliminowanie starczowzroczności w trakcie zabiegu.
Korekcja starczowzroczności – realizuj bez ograniczeń powszednie czynności
Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii pozwala uchronić się od szeregu komplikacji przy realizowaniu powszednich, najłatwiejszych czynności. Ludzie mający tę chorobę (wypada zaakcentować, iż często pierwsze oznaki presbiopii ujawniają się już czterdziestce) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z komputera, jak również jazdą komunikacją publiczną (kłopoty z korzystaniem z rozkładów jazdy) czy dokonywaniem zakupów (wręcz ogranicza możliwość przeczytania etykiety artykułu). Co więcej, odwrotnie do miopii, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego uciążliwe. Nie należy także zapominać, że wada ta się cały czas pogłębia, a każde następne dwa lata przynoszą zazwyczaj osłabienie widzenia o około ćwierć dioptrii.
Leczenie starczowzroczności – likwidacja wady w trakcie jednego zabiegu
Oprócz korekcji za pomocą szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest też leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają nieodzowność stosowania szkieł korekcyjnych. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, by podczas pojedynczego zabiegu całkiem wyeliminować wadę w obu oczach.
Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]