fala uderzeniowa, urządzenia do fali uderzeniowej

Terapia aparatem do fali uderzeniowej – jak działa?

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Kiedy jest używana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie używana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest szeroko stosowana w ortopedii, kosmetologii, rehabilitacji, medycynie sportowej, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się dużą efektywnością w walce z różnymi dolegliwościami. Dzisiejsze aparaty do fali uderzeniowej niezwykle precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia przynosi nadzwyczaj dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają między innymi w przypadku chorób powiązanych z narządami ruchu, takich jak ostroga piętowa, zapalenie ścięgien, bóle kręgosłupa czy zespół bolesnego barku. Aparat do fali uderzeniowej może być wykorzystywany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez rehabilitantów oraz kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – skuteczna redukcja bólu

Używane współcześnie urządzenia stosujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa niezależne kanały oraz aplikatory, co umożliwia prowadzenie terapii u dwóch osób równocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co umożliwia zredukowanie sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]