aparat do ultradźwięków, aparat ultradźwiękowy

Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bo właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a wytwarzane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego i usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko stu lat, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, stawów, blizn czy wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku lub przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]