Raport danych pozafinansowych – standard, którego warto przestrzegać

Uzyskaj więcej szczegółów o rapocie danych pozafinansowych.

Raporty danych pozafinansowych bywają coraz częściej tworzone przez różne przedsiębiorstwa. Na ich opracowanie najczęściej stawiają wiodące marki – publiczne koncerny czy światowe holdingi, jednak docenia się je także w trochę mniejszych spółkach. Najpopularniejszym rodzajem raportu danych pozafinansowych jest CSR, a więc raport odpowiedzialności socjalnej. Z danych, jakie w nim znajdziemy można wyczytać na przykład jak rozkładają się proporcje kobiet i mężczyzn na kluczowych stanowiskach decyzyjnych, jak ważna jest dla niej troska o przyrodę oraz w jakie kampanie charytatywne lokuje środki. Dlaczego zatem warto przygotować raport danych pozafinansowych? O czym pamiętać przy jego publikacji, aby dał oczekiwane rezultaty?

Dlaczego warto opracować raport danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych warto zdecydować się w szczególności ze względu na postrzeganie korporacji. Wydając raport CSR tworzymy image firmy zaangażowanej, a to ma wpływ tak na zwiększenie liczby klientów, jak i brak trudności z przyznaniem późniejszych dotacji. Raport danych pozafinansowych także umożliwia stworzenie związków z miejscowymi społecznościami i władzami, co okazuje się niezwykle ważne dla wszystkich marek – zarówno niewielkich spółek, jak i międzynarodowych holdingów.

Raport danych pozafinansowych – komu zlecić?

Stworzenie raportu danych pozafinansowych przyniesie spodziewane efekty tylko wówczas, gdy jego dane opublikujemy w atrakcyjnej dla klientów formule. Z tego powodu po przygotowaniu danych, warto zlecić złożenie raportu sprawdzonej agencji graficznej. Przez to ewentualni klienci szybko wyszukają najistotniejsze informacje, co w dużym stopniu wpływa na ich zdanie o marce. Pamiętajmy także, że raport danych pozafinansowych jest elementem strategii kształtowania image’u marki – musi zatem być podobny do publikowanych przez nią pozycji promocyjnych.

Siedziba:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]