Twoja firma jest eco-friendly? Zaopatrz ją w eko gadżety

W ostatnim dziesięcioleciu temat ochrony środowiska stał się jednym z najważniejszych zagadnień, komentowanych arenie międzynarodowej. Nieuchronność korekty naszego postępowania związanego z racjonalnym zużyciem zasobów Ziemi, powoli przebija się do każdej sfery życia, również do świata marketingu. Obecnie zarówno niewielkie firmy, jak i duże spółki, zmierzają do tego, aby być eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę przyrody mogą one pokazać klientom w różny sposób, m.in. przez zastosowanie w działaniach marketingowych ekologicznych gadżetów.

Zalety ekologicznych gadżetów promocyjnych

Eko gadżety to towary promocyjne, ale wykonane z surowców łatwo degradowalnych lub przetworzonych. Są to też gadżety z tkanin bez domieszek tworzyw sztucznych, które mają praktyczne funkcje i których posiadacz nie wyrzuci zbyt szybko. Powoduje to, iż ich użycie w niewielkim stopniu wpływa na zaśmiecanie środowiska. Za ekologiczne gadżety reklamowe traktuje się też te produkty, które wykonano z PP, czyli z polipropylenu. Mimo, iż jest to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, natomiast kiedy staje się to już niemożliwe, w czasie jego rozkładu nie wytwarzają się szkodliwe gazy.

Ekologiczne gadżety promocyjne – długopisy i polimerowe puszki

Można sądzić, że w ofercie producentów nieczęsto pojawia się szeroki katalog ekologicznych gadżetów. To błędne myślenie. Już sam asortyment odzieży reklamowej jest gigantyczny – można wykonywać nadruki na koszulkach z bawełny organicznej, w najrozmaitszych fasonach (męskich, damskich oraz dziecięcych), a także w szeregu barwach. Nadruki reklamowe umieszczane są na bawełnianych lub jutowych torbach, dostępnych w formie tradycyjnych toreb z uszami, ale także np. plecaków-worków. Pozostałe atrakcyjne gadżety tego rodzaju to niewątpliwie długopisy, które produkuje się ze zrolowanego papieru bądź z bambusa, ekologiczne puszki z biodegradowalnego polilaktydu, papierowe pojemniki na napoje oraz portmonetki.