Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak dobrej oferty tenisa dla dzieci Kraków!

Aktywność fizyczna jest niezbędna oraz pożądana w każdej formie, jednak nie wszystkie dzieci lubią sport. Jak zachęcić je do ruchu? Do wyboru jest mnóstwo ciekawych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem przygody z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą uczestniczyć w zajęciach. Początkujący tenisista będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zapewni mu komfort rozgrywek, efektywną naukę oraz satysfakcję.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest ubiór do tenisa, obuwie sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej dylematów. Mamy wybór spośród szerokiej gamy części, co pozwala na dobór właściwej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta posiada pewne cechy oraz parametry i na ich podstawie dostosowujemy ją do swoich umiejętności. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swym pociechom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Bardzo istotna jest sprawa rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni zmieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Tenis to jedna z dyscyplin, w których zawodowcy rozpoczynali bardzo wcześnie. Dzieci uczą się szybko, a więc na pierwsze zajęcia mają możliwość uczęszczać już 4-latki. Problemem, który nierzadko pojawia się na początku jest kwestia: trenować się samodzielnie lub w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. dzieci zawierają nowe znajomości, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji oraz rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczniów, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Wykwalifikowany trener rozwinie taktykę gry dziecka i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]