Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Zamów sztylpy

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sklepach zwykle znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechuje dużo niższa cena. Tym samym są polecane dżokejom z zawężonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je wiosną i latem. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]