Antena DVB T – prosta droga do oglądania telewizji

Dowiedz się więcej o antenie telewizyjnej na telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się bezużytecznym gadżetem, trzeba zainwestować również w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej wyjątkowo szeroki. W sprzedaży znajdują się siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się teraz w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością montażu. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, odznaczają się również wyjątkową wytrzymałością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Ogromny wybór anten naziemnych sprawił, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zamontować. Należy pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]