Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Znajdź aparat do drenażu limfatycznego w domu.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz miejsca masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – pobudzenie krążenia limfy

W ostatnich latach fizjoterapeuci często używają urządzenia do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe nogi albo ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór urządzenie uciska kończynę, stymulując tak krążenie chłonki. Istnieje mnóstwo wskazań do poddania się zabiegowi presoterapii. To między innymi zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się także bardzo popularna w świecie profesjonalnego sportu, przede wszystkim jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowy sprzęt do presoterapii w domu

Szerokie możliwości wykorzystania urządzeń do presoterapii przysłużyło się mocno do rozwoju tych aparatów. Współcześnie osoby chętnie korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, przy użyciu nowoczesnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Urządzenia CarePump są kompaktowe i dość lekkie, zatem bez problemu można zabrać je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne bądź miażdżyca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]