Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

Więcej o shuttersami w sypialni.

Szatersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się zazwyczaj z wystrojem domów w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednakże ten element zabezpieczenia okiennic można użyć również w europejskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż popularne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, będą pełniły podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy znacznie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, gdyż to w salonie domownicy przebywają po wiele godzin w trakcie dnia, a także podejmują tu gości. Dlatego też trzeba zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale również wygodne. Swoboda zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co pozwala m.in. na całkowite jego przyciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć coś w telewizji, albo jego przyjemne ściemnienie, kiedy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – znakomita bariera przed hałasem

Opcja regulacji dostępu światła do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak z jeszcze innego powodu – dzięki nim da się efektywnie korygować temperaturę sypialni, która ma przecież duży wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. Prócz tego okiennice typu shutters lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Osiada się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w fałdach firan, a ich mycie jest wyjątkowo proste i trwa dosłownie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się również w łazience, w pokoju dziecka oraz w kuchni.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]