Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Szukasz bagażników dachowych? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie potrzebne podczas wypoczynku akcesoria. Najczęściej nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić przede wszystkim narty i rowery, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale także nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednak, aby wybór modelu pasującego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na tył i dach pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też zakupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem SUPy, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]