Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Sprawdź, gdzie zamówić cyrkonie

W jubilerstwie artyści bardzo chętnie wykorzystują najpiękniejsze kamienie szlachetne. Stanowią one olśniewający dodatek, a przy okazji są jednym z podstawowych aspektów wpływających na cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska grupa ludzi jest w stanie pochwalić się prawdziwymi klejnotami wśród zgromadzonych ozdób. Na szczęście istnieją też alternatywy dla niezbyt zamożnych osób.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to materiały ozdobne nie pojawiające się naturalnie w przyrodzie są produkowane w pełni sztucznie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale wersje zawierające inne substancje mogą przybierać dowolne odcienie lub nawet zmieniać je pod wpływem światła. Ze względu na wymienione walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas zadomowiły się jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to bynajmniej jedyne ich zastosowanie. Używa się je przykładowo w stomatologii (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle albo też do sprawdzania pH w wysokich temperaturach. Swego czasu, przez swoje cechy używane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, zamówić ją można na przykład za pomocą internetu.