Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Kup kontener otwarty

Kontenery na odpady specjalne powinny charakteryzować się ogromną wytrzymałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Dlaczego należy zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich konstrukcja

Wśród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady niebezpieczne, sypkie, płynne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w klapę z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, która uniemożliwia rozbryzgiwanie się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z dnem posiadającym mocowania do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na gruz i odpady sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i wyposażone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały ziarniste mogą także być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do przechowywania i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]