Ciepło w chłodne miesiące zapewni biokominek przenośny

Gdy zbliżają się chłodne miesiące czasem marzymy o tym, aby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, iż żyjąc w mieście jest to niemożliwe, ponieważ w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy kupić biokominek wolnostojący.

Gdzie spełnią swoje zadanie biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to idealne rozwiązanie dla luksusowych hoteli, mieszkań czy loftów. Nie wymagają podłączenia do komina, bowiem stosowane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez generowania popiołu, dlatego ich czyszczenie jest łatwe, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co najistotniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, grunt, aby zagwarantować mu odpowiednią cyrkulację powietrza, bo spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości CO2. Nie jest on też montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się okres zimowy albo jeśli zechcemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu odnieść do schowka do czasu aż powtórnie nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, przede wszystkim tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo mocna. Są one też nadzwyczaj stabilne. Czy biokominek może zupełnie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bo nie generuje tak dużej ilości ciepła, jak standardowy kominek, jednak jego walory estetyczne powodują, iż jest bardzo pożądanym elementem aranżacji pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dopasujesz do każdego wystroju mieszkania

Rozmaitość biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dopasować do praktycznie dowolnego stylu wnętrza. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych barwach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim wyglądem standardowy kominek. Ci, którzy zaaranżowali mieszkanie w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, także znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o krągłym kształcie, które będą dobrze komponować się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są wzory w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz spore biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są zaopatrzone w rolki ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wzorów wielu modeli są znani i uznani projektanci.