Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Skieruj się tutaj jeśli interesuje Cię Citroen części

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dekad znana dobrze polskim kierowcom. Jej samochody w Polsce są cenione z uwagi na przystępną cenę, wysoką dostępność i przede wszystkim za dużą liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C4, C5, C6, Jumper, C-Elysse, Nemo, Saxo, Xsara i Xantia. Rzecz jasna, podobnie jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą być gotowi na to, iż prędzej czy później będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części zamienne Citroen – co zamawiamy najczęściej?

To, które części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której wynikają inne awarie. Na początku trzeba na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które zużywają się na skutek codziennej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy i czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji. Regularnych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, potrzebują też elementy układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak łatwo i ekonomicznie kupić części do Citroena?

Najlepszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich fabrykach, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co negatywnie oddziałuje na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W związku z tym posiadacze aut Citroen części zamienne powinni kupować w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do francuskich samochodów. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne elementy można zamówić za pośrednictwem internetu.

Siedziba:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]