Czy w domu przyda się tablica magnetyczna?

Tablice szkolne kojarzymy z reguły z kolorem zielonym i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy usiłowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek do tej pory są bardzo popularne w polskich szkołach, powoli są zastępowane przez tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najważniejsze zalety?

Białe tablice magnetyczne są dzisiaj na co dzień stosowane w urzędach, korporacjach i biurach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są regularne szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i procedury. Zaletą takich tablic jest głównie to, iż do pisania na nich używa się szybkoschnących markerów, które łatwo się ściera za pomocą gąbki bądź szmatki do tablic magnetycznych. W trakcie ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest nadzwyczaj proste. Wystarczy regularnie myć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma również właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na zachowanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez lata. Jeśli planujemy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto rozważyć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to idealnie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Zawieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, iż kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy mąka) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do supermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w wykładzinę nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może też spędzić niedzielny wieczór na grze w kalambury, wisielca albo tworząc jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się też rodzicom, którzy pragną pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.