Dlaczego warto posiadać aspirator do nosa

Niedrożność nosa u małych dzieci to dość częsta, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie jeść ani spać, gdy przeszkadza im zalegający katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie wydzieliny jest tak ważne?

Zalegający katar prowadzi do komplikacji, a po nadkażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w poważniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, przesuwa się po ściance gardła podrażniając je. Żółtozielony, bakteryjny katar jest zagrożeniem dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak można usuwać wydzielinę Gruszka czy aspirator do nosa?

Jest kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy skorzystać z tradycyjnej gruszki, wkładanej do nosa, którą następnie uciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do gruszki. Innym sposobem jest aspirator na wdech rodzica. Aktualnie dużą popularnością cieszy się natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa podłączany do odkurzacza

Takie rozwiązanie może wywoływać zdumienie u większości rodziców. Tymczasem jest to o wiele wydajniejszy sposób niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najbardziej znanych modeli, aspirator Katarek, pasuje do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, należy stosować dopiero po rozrzedzeniu wydzieliny roztworem soli 0,9%. Po usunięciu kataru powinniśmy zadbać o nawilżenie podrażnionej przez wydzielinę błony śluzowej nosa dziecka. Katarek do odkurzacza występuje w 3 wariantach: Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) oraz Complete (60 zł).