Zobacz, gdzie zamówić holder na monety, wejdź na https://goldbroker.pl/holdery/.
Pasjonaci monet mają do wyboru dużo różnych środków do zabezpieczenia swoich drogocennych zbiorów. Często wybieranym są holdery na monety – to bardzo tanie, uniwersalne papierowe osłonki, których plusy przybliżymy w tym wpisie.
Zalety holderów na monety
Papierowe holdery znane są kolekcjonerom od dziesięcioleci i mimo ogólnej dostępności kapsli na monety plastiku, nadal nie zostały wyrugowane z rynku. Holdery na monety kosztują niewiele. Zestaw dziesięciu holderów uznanej firmy Leuchtturm można nabyć już za niecałe 3 zł, podczas gdy ta sama ilość kapsli to mniej więcej trzy razy wyższy koszt. Wymiary są inną ich zaletą – wszystkie holdery posiadają jednolity format zewnętrzny (5 cm x 5 cm), różnią się jednak średnicą okienka, przez które ogląda się monetę. Jednakowe zewnętrzne rozmiary holderów umożliwiają przechowywanie w jednym miejscu monet różnej wielkości bez zagrożenia, iż zaczną się one niekontrolowanie w nim przesuwać. Holdery na monety z tektury po złożeniu są też na tyle wąskie, iż bez trudu mieszczą się w kieszonkach klasera. Poza tym miłośnicy monet chwalą sobie to, że da się napisać na holderze ważne informacje o numizmacie – przecież to zwyczajny papier! W ofercie sklepów numizmatycznych oferowane są zarówno białe holdery, jak i rzadziej spotykane holdery w szykownej czarnej barwie.
Holdery na monety samoprzylepne i te zamykane na zszywki lub taśmę klejącą – które są lepiej ochraniają?
Trzymanie numizmatów w papierowych holderach zabezpiecza je przed działaniem rozmaitych niekorzystnych czynników zewnętrznych, zwłaszcza przed wpływem powietrza, ale również przed prawdopodobnym zadrapaniem. Co ważne, holdery samoprzylepne są szczelniejsze, bowiem kompletnie blokują dostęp powietrza, dlatego sprawniej zabezpieczają cenne numizmaty przed czernieniem aniżeli holdery, w których monety zamyka się za pomocą taśmy klejącej czy zszywek. Dobrej jakości holdery produkowane są z surowców nie wchodzących w reakcję ze stopami użytymi do wybicia monet. Oferta holderów jest współcześnie tak ogromna, iż można znaleźć kopertę pasującą praktycznie do każdej monety o średnicy w przedziale między 17 a 40 mm. Numizmatycy, aby uprościć sobie wsuwanie holdera z monetą do pudełka bądź klasera często przycinają parę milimetrów tekturki z dolnych narożników.
Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]