Jak działają rolety podgumowane?

W najupalniejsze miesiące roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed wyjściem z domu zasłoń okna roletą podgumowaną i jak wrócisz rozkoszuj się chłodnym, nienagrzanym wnętrzem, idealnym do relaksu. Taki rodzaj rolety w 100% nie przepuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W których pomieszczeniach spiszą się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Atuty rolety podgumowanej

Głównym atutem rolet podgumowanych jest fakt, iż powodują one całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie przepuszcza światła do pokoju, tym samym wnętrze się nie nagrzewa. Najczęściej latem zachowanie w pokojach przyjemnej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie posiadasz klimatyzatora, to kup ten rodzaj rolety. Rolety podgumowane najczęściej są wykorzystywane we wnętrzach, takich jak łazienka oraz kuchnia, ale też w mocno nasłonecznionych pokojach. Nie ma przeciwwskazań, by były ozdobą Twojego salonu lub sypialni.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Rolety podgumowane zazwyczaj występują w wersji produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli szukasz przesłony do słonecznego bądź mocno przeszklonego pomieszczenia, to ten typ spisze się doskonale. Również pokoje, w których szukasz prywatności lub pełnego zaciemnienia, takie jak salon, sypialna czy gabinet, to znakomite pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dobierz kolor rolety do pozostałych detali wnętrza lub zdecyduj się na model w w pełni kontrastujący z nimi. Rolety mogą być klasycznym lub nowoczesnym uzupełnieniem wnętrza, jakkolwiek wszystko zależy od Twojej kreatywności i pomysłu na ich wykorzystanie.