Jak odciągać katar u dziecka? Aspiratory do odkurzacza

Przeziębienie u małego dziecka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tej choroby i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak jej bagatelizować. Nieusuwana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może podrażnić uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwój takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odsysać katar za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosie naszego dziecka. Jak zatem zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie usunie wydzielinę

Metod na usunięcie wydzieliny z noska małego dziecka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a czyszczenie noska za jej pomocą może być dla pociechy bardzo nieprzyjemne. To wyjaśnia popularność innego typu aspiratorów, które są wygodniejsze i wydajniejsze w użyciu niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech, a bardziej skomplikowane urządzenia to aspiratory zasilane wbudowanym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Dlaczego warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Opisywany odciągacz wydzieliny jest łatwy w obsłudze i niezwykle wydajny, co wynika z jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko odciąga flegmę, ale też najpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co łagodzi objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie malucha. Można go kupić w dwóch wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 60 zł).