Jak przechowywać bransoletki srebrne?

Więcej o bransoletkach

Choć nie są tak chętnie noszone jak pierścionki, bransoletki zdobyły mnóstwo entuzjastek. Świetnie łączą się z rozmaitymi kreacjami, zaś ich noszenie nie sprawia dyskomfortu. Istotny okazuje się także fakt, że dostępne są w dość niskich cenach. Produkowane są z przeróżnych surowców, lecz szczególnie dużym uznaniem cieszą się od lat bransoletki srebrne. Oczywiście nie znajdziemy w tym nic dziwnego – zwłaszcza, jeśli przypomnimy sobie wszystkie atuty tego materiału. Srebro wszak nie tylko bardzo dobrze wygląda, ale także ma wiele innych zalet.

Mocne strony bransoletek srebrnych

Oprócz walorów estetycznych, srebro jest często noszone z uwagi na swoje właściwości przeciwbakteryjne – mogą użytkować je również alergicy. Złotnicy cenią je natomiast ze względu na wysoką ciągliwość – bez problemu mogą wykonać z niego bransoletki o zaskakujących kształtach. Ważne są też małe ceny oraz fakt, iż łatwo kupimy je też w internecie. To wyjście polecane jest zwłaszcza tym, którzy nie mają dużo czasu – bransoletki srebrne przez internet nabędziemy w kilka chwil.

Czyszczenie bransoletek srebrnych

Bransoletki srebrne posłużą wiele dziesięcioleci – o ile dobrze się o nie zatroszczymy. Najważniejsze jest to, w czym trzymamy biżuterię. Pudełko powinno być wyłożone delikatnym materiałem, a jeśli przechowujemy w nim kilka przedmiotów – powinno posiadać przegrody, gdyż dzięki temu unikniemy zarysowań na biżuterii. Do mycia srebra nie należy natomiast używać płynu do mycia naczyń i tego typu preparatów – przeznaczone do tego są odpowiednie płyny.