Kapsułki Nespresso – zamienniki są już w sprzedaży

Więcej o kapsułkach Nespresso.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych sympatyków. Współcześnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wytwarza wiele renomowanych firm.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance arabiki i robusty. Innym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Roma, Trieste, Firenze oraz Venezia. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty palonego drewna, czekolady czy orzechów laskowych. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso też od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje też polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Lungo czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Vanilla, Chocolate, Carmel oraz Hazelnut.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów mieszczą zwykle 10 sztuk kawy w kapsułkach. Natomiast dla klientów, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć cenę napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma wątpliwości, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]