Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Po więcej informacji o kawa kapsułki skieruj się tu.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki do ekspresu porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie przygotowaną udajemy się na ogół do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki z kawą to też nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,30 zł. Koszt waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zazwyczaj ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich olbrzymią zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek tylko od danego producenta. To bezzasadne niepokoje. W tej chwili do wszystkich popularnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można zamówić pasujące kapsułki.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]