kontener otwarty, kontenery hakowe

Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, rozebrane elementy drzwi i okien, a także stare płytki ceramiczne lub parkietowe – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o znacznych gabarytach niebędących odpadami bądź wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są najczęściej dla magazynów oraz firm transportowych.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]